top of page

Життя кафедри

Свіжі новини
Години роботи

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П'ятниця

Субота

Неділя

8:30 – 18:30

8:30 – 18:30

8:30 – 18:30

8:30 – 18:30

8:30 – 18:30

ВИХІДНИЙ

ВИХІДНИЙ

 

      День рятувальника України 2018

День рятувальника України – це професійне

свято всіх працівників Міністерства

надзвичайних ситуацій України.

Таке свято було створене, щоб вшанувати їх,

показати, наскільки вони важливі для нашої

країни і віддати данину поваги.

І святкується День рятувальника України

щорічно 17 вересня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1  ЧЕРВНЯ

Безпека на дорозі

Вітання ректора з початком нового навчального року 

30-08-2018.jpg
ряту.jpg

Безпека. Захист. Охорона

 

Щороку наприкінці квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. У цьому році він проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

За останніми оцінками Міжнародної організації праці через нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання щорічно помирають 2,78 мільйони працівників. Близько 2,4 мільйонів (86,3%) смертей викликані професійними захворюваннями, а понад 380 000 (13,7%) випадків є наслідком нещасних випадків на виробництві. У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

У читальному залі для студентів Науково-технічної бібліотеки університету працює тематична книжкова виставка «Безпека. Захист. Охорона». Запрошуємо всіх бажаючих!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади

з дисципліни «Безпека життєдіяльності»

На базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

23-26 квітня 2018 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади

з дисципліни «Безпека життєдіяльності».

 

 

Свої знання й уміння продемонстрували 116 студентів і курсантів із понад

сорока вищих навчальних закладів України. У змаганні приймали участь

також студентки нашого університету Єлизавета Горова та Катерина Буштрук

В якості члена мандатної комісії було запрошено доцента кафедри

безпеки життєдіяльності Наталію Романенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конкурс проходив у два тури. Під час першого, учасники виконували 70 тестових завдань, дві задачі та логічний кросворд. У другому турі розв’язували практичні задачі з надання домедичної допомоги. Наші дівчата активно проявляли свої здібності, за що були нагороджені грамотами. Після напружених турів олімпіади всі бажаючи мали можливість побачити, як відпрацьовують практичні навички курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та познайомитись з найчарівнішим містом Лева. Закриття конкурсу співпало з 32-ю річницею аварії на Чорнобильській АЕС. Учасники олімпіади також віддали шану всім тим, хто загинув під час ліквідації цієї найбільшої техногенної катастрофи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

84  Міжнародноа наукова конференція молодих учених,

аспірантів і студентів

«Наукові здобутки молоді вирішенню проблем харчування

людства у ХХІ столітті»

 

24 квітня 2018 р на кафедрі безпеки життєдіяльності відбулося засідання

секції «Life Safety» 84-ої міжнародної наукової конференції молодих учених,

аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті».

Перед початком роботи секцій, з вітальним словом виступила в.о. завідувача кафедри, к.т.н., доцент Наталія Володченкова. Вона ще раз наголосила на важливість підготовки фахівців у сфері охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у набутті професійних компетенцій майбутніх спеціалістів.

До секції було подано 31 доповідь з таких навчальних закладів, як "Белорусский государственный аграрный технический університет"  (г.Минск, Беларусь), Міжрегіональна академія управління персоналом, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київський міжнародний університет, Київський університет туризму, економіки і права та Національного університету харових технологій.

З цікавими та змістовними доповідями виступили 16 студентів та молодих учених. Особливу зацікавленість було проявлено до доповіді Діани Зубченко та  Ольги Кузменчук про впровадження принципів культури безпеки на підприємствах харчової галузі та  про безпеку технологічного обладнання (науковий керівник доц. Романенко Н.В.), Маргарита Лабжинська, яка працює у ПАТ "Київхліб" провела дослідження вмісту токсичних елементів зерна пшениці і жита,  Олександр Іванов доповів присутнім про охорону праці жінок, а Данило Ренке про захист прав працівників з функціональними обмеженнями (науковий керівник доц. Володченкова Н.В.). Ігорь Ключка та Оксана Боднар ознайомили присутніх з інноваційними поглядами в системах навчання та методикою проведення ділової гри з охорони праці (науковий керівник ст. викл. Сірик А.О., доц. Євтушенко О.В.). Про травмування суглобів працівників, що виконують роботи стоячи та методи визначення небезпек стандартами ISO виступили Анастасія Бакун та Володимир Іванов (науковий керівник доц. Володченкова Н.В.). Зацікавленість викликали доповіді Олександри Панченко, Валерії Скуйбіди, Олени Костенко та Артура Михалевича про сучасні будівельні матеріали, іноваційні новітні технології в будівництві та використання наноматеріалів та нанотехнологій (науковий керівник ст. викл. Ашмаріна Г.Р.). Не менш цікавими були доповіді Оксани Хоменко та Оксани Кобилко про канцерогени в житлових будинках та нітрати у харчових продуктах (науковий керівник ст. викл Нещадим Л.П.) та про джерела утворення діоксиду вуглецю в житлових приміщеннях доповіла Валерія Мостова (науковий керівник ас. Накемпій О.К.)

Кожен учасник, що підготував та виступив з доповіддю отримав сертифікат  за участь у конференції.

За результатами обговорення призові місця розподілись таким чином: 1 місце посіла Діана Зубченко студентка 4 курсу Навчально-наукового інституту економіки і управління; 2 місце посів Ігор Ключка студент 4 курсу факультету біотехнології; 3 місце посів Олександр Іванов студент 2 курсу факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

Учасникам конференції дякуємо за співпрацю та бажаємо творчого натхнення, успіхів у навчанні та безпечної праці!!!

28 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Щоб привернути загальну увагу до актуальної для всього світу потреби – поліпшити охорону праці молодих працівників і покласти край дитячій праці, цього року під егідою Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня) і Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею (12 червня) проводиться спільна річна кампанія під гаслом: «Безпека і здоров’я нового покоління».

Спільна кампанія закликає активізувати зусилля, спрямовані на вирішення таких завдань у рамках Цілей у галузі сталого розвитку: «захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов роботи для всіх працівників» до 2030 року та «вжити термінових і ефективних заходів, щоб … забезпечити заборону і ліквідацію найгірших форм дитячої праці» та покінчити з усіма формами дитячої праці до 2025 року.

Молодих працівників (15-24 роки) у світі налічують 541 млн – це більш ніж 15% усієї робочої сили, і рівень несмертельної виробничого травматизму серед них на 40% вищий, аніж серед дорослих працівників старших за 25 років.

Міжнародна організація праці (МОП) відзначає 28 квітня Всесвітній день охорони праці, щоб сприяти запобіганню нещасним випадкам і захворюванням на робочих місцях у всьому світі.

Національна культура охорони праці – це повага права на безпечні та здорові умови праці на всіх рівнях, коли уряди, роботодавці і працівники беруть активну участь у гарантуванні безпечного та нешкідливого для здоров’я виробничого середовища, чітко визначаючи права та обов’язки, і коли найвищий пріоритет віддають принципу профілактики.

ЗАХИЩЕНЕ ПОКОЛІННЯ МОЛОДИХ ПРАЦІВНИКІВ
У 2018 році День охорони праці проводиться під девізом: «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. За даними МОП у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15-24 років працюють у шкідливих умовах праці. А це понад 15 відсотків робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40 відсотків вищий, ніж серед працівників старше 24 років. Заходи до Всесвітнього дня охорони праці 2018 року спрямовані на те, щоб показати надзвичайну важливість вирішення цих проблем та покращення охорони праці молодих працівників. 
У разі виникнення проблем з роботодавцем або виникнення трудових спорів можна звернутися до урядових організацій:
  1.  – офіційний сайт Держпраці.

  2. //www.mon.gov.ua - офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. 

  3.  офіційний сайт Міністерства надзвичайних ситуацій України –

  4.  – офіційний сайт Фонду соціального страхування  України.

  5.  - офіційний веб-сайт Верховної Ради України.

  6.  – официальный сайт Межпарламентской Ассамблеи государств –участников Содружества Независимых Государств (МПА СНГ).

  7.  – Інформаційно-пошукова правова система «Нормативні акти України (НАУ)».

З 19 по 22 квітня у стінах Луцького національного технічного університету (м. Луцьк)

відбувсявся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади із дисципліни

«Основи охорони праці». До складу журі ІІ туру  входили провідні спеціалісти в галузі

безпеки та охорони праці технічних, технологічних, гуманітарних та спеціалізованих

вишів України. Від нашого  університету до складу журі входила  в.о. зав. кафедри

безпеки життєдіяльності Наталія Володченкова.

У конкурсі на звання «кращих» прийняло участь більше ста студентів вищих

навчальних закладів України. Наш університет представляли переможці І етапу олімпіади, студенти ІІ курсу факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Ренке Данило та Іванов Олександр.

Змагання проходили у два тури. Під час першого, учасники виконували тестові завдання,

у другому турі виконували практичні завдання, дві задачі та логічний кросворд. 

 Запропоновані тестові питання, задачі та завдання відповідали змісту нормативної

дисципліни «Основи охорони праці» для вищих навчальних закладів.

Результатом участі наших студентів стало дві грамоти: "За креативний підхід до

  розв'язку практичних завдань" отримав Данило Ренке та  "За глибокі знання в області

охорони праці" Олександр Іванов.

Крім напруженої боротьби організатори ІІ туру подбали і про культурну програми

учасників. Кожен бажаючий прийняв участь у екскурсії до унікального історико-

архітектурного пам'ятника кінця XIII - XIV століття – замка князя Любарта, підземелля  

костелу св. апостолів Петра і Павла та інших цікавих місць м. Луцьк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 квітня 2018, вівторок

День пожежної охорони

Щороку 17 квітня в Україні вшановують пожежників. День пожежної охорони був затверджений указом Президента № 555 в 2013 році.

101 — номер, знайомий нам з дитинства. Кожен знає, якщо набрати його у випадку пожежі, допомога не змусить себе чекати. Ці сміливі і безстрашні, мужні і відважні фахівці знають, як здолати стихію і зберегти життя людей.

Робота пожежника — не жарти. Вона вимагає серйозної фізичної підготовки, умінь надання швидкої допомоги, аналітичних здібностей. Щодня українські пожежники врятовують десятки життів і сотні будівель.

Але ці цифри не були б такими, якби не надійний тил пожежників — аналітики, диспетчери, водії, хіміки, технологічні фахівці, інженери по протипожежному захисту і інші фахівці, які працюють в пожежній службі. Щорік злагоджена робота великої команди забезпечує безпеку тисячам українців.

Тож хай в цей квітневий день горять лише ваші очі і лише від радості, а в душі буде тепло і спокійно!

.

17.04.2018 ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ЗНАННЯ
16.04.2018 СЕМІНАР
ВИРОБНИЧА БЕЗПЕКА.СУЧАСНІ ВИКЛИКИ

Починаючи  з 2006 року, щорічно, 28 квітня, в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Спочатку знаменний день мав іншу назву – «День пам’яті загиблих працівників» – і вперше відзначався в 1989 році в США і Канаді за ініціативою профспілок працівників різних спеціальностей. Через кілька років Міжнародна організація праці (МОП) оголосила про заснування нового свята – Всесвітній день охорони праці. Дата залишилася колишньою – 28 квітня. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

З нагоди святкування цього свята та поділитися досвідом роботи у міжнародній компанії, що використовує стандарти праці не лише України, а й міжнародні стандарти безпеки завітала випускниця нашого університету, кандидат технічних наук, NEBOSH IGC, менеджер з виробничої безпеки та охорони довкілля АТ «Імперіал Табако  Продакшн Україна», аудитор системи ISO 9001 2015, 14001 2015, OHSAS 18001 2007 Ольга Богданова.

Семінар проходив у формі ділової гри з питань безпеки, під час якого студенти  ІІ факультету БТЕК мали змогу самостійно визначити ризики небезпеки, ознайомитися з ідентифікацією небезпек та методами їх усунення, задати питання та отримати вичерпні відповіді.

Бережи своє здоров’я!

13 квітня 2018

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я та напередодні Всесвітнього дня охорони праці, за ініціативи викладачів кафедри безпеки життєдіяльності, до університету були запрошені фахівці Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, які провели семінар «Вибір в твоєму житті» для студентів 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. На лекції були присутні в.о. завідувача кафедри безпеки життєдіяльності Наталія Володченкова, заступник декана факультету з навчальної роботи Віта Цирульнікова і заступник декана факультету по роботі зі студентами Олена Тищенко.

Кожний громадянин України має вільний вибір на будь-яку діяльність у своєму житті. Здоровий спосіб життя – означає розумне використання свого життєвого потенціалу. Проблема здоров’я людини – одна із найактуальніших проблем сьогодення. В Україні внаслідок несприятливих умов життя збільшується кількість захворювань серед підростаючого покоління, тому збереження здоров’я виходить за межі медичної проблеми, стає соціальною.

Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. ВІЛ не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити – організм втрачає захисні реакції, унаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може від 10 до 15 років не проявлятись жодними клінічними симптомами. Але, на сьогоднішній день, хвороба є керованою за умови лікування та відповідального ставлення до свого здоров’я. ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.

Дбати чи ні про своє здоров’я – це особисте рішення кожної людини. Але слід пам’ятати, що найцінніше в світі – це життя!

 

 

«Правові та організаційні основи охорони праці»

13 березня 2018 року на кафедрі безпеки життєдіяльності відбулося відкрите лекційне заняття з дисципліни «Основи охорони праці», яке провела старший викладач Аліна Сірик для студентів четвертого курсу напряму підготовки «Хімічна технологія» факультету біотехнології та екологічного контролю. На лекції були присутні в.о. завідувача кафедри Наталія Володченкова, викладачі кафедри та фахівець Навчально-методичного управління університету Алла Оскілко.

Згідно з робочою програмою навчальної дисципліни, тема лекційного заняття «Правові та організаційні основи охорони праці» була представлена у доступному і цікавому форматі, оскільки супроводжувалася демонстраційним матеріалом мультимедійної презентації та подана у вигляді блок-схем, діаграм, графіків, таблиць, що значно полегшувало сприйняття та усвідомлення аудиторією.

На  лекції  були розкриті питання обов’язків роботодавців і працівників щодо вимог нормативних актів з охорони праці; охорона праці певних категорій працівників; відповідальність за порушення законодавства та нормативних актів з охорони праці.

Лектором використано елементи, спрямовані на формування у студентів системних знань з охорони праці шляхом корекції наявних у них фрагментарних знань, одержаних під час вивчення нормативних дисциплін у НУХТ.

 

 

 

 

21.03.2018 Сьогодні Всесвітній день поезії.

 

 

 

 

​​Охорону праці можна розглядати не тільки як серйозний і необхідний аспект діяльності будь-якого підприємства, але і як об'єкт поетичних творів. Вірші та слогани легко запам'ятовуються і можуть стати в нагоді в навчанні співробітників.

Если ты к ТБ беспечен,
Лист больничный обеспечен!
***

Человек попал под ток –
Неизбежен сильный шок.
Шнур не трогай ты рукой –
Только палкою сухой!
Кабель срочно обесточь –
И спеши быстрей помочь!
***

Co стараньем и любовью
Все внимаем инструктаж.
Ведь ТБ – залог здоровья,
Это знай как «Отче наш»!
***

Инструмент быть должен прочным,
И отлаженным, и точным,
Не исправен инструмент –
Можешь пострадать в момент.
***

Лишь нарушитель и невежда
Пренебрегают спецодеждой.
***

Проходы перестань загромождать!
Не нужно травму в цехе поджидать.
***

Рубильник не включай, не зная темы:
«Значенье бирочной системы».
***

Помни, работник, везде и всегда:
Главное – это охрана труда!
***

Скрыв нарушение хоть незначительное,
Сам попадаешь в разряд нарушителей!
***

Шановні, дорогі, прекрасні, чудові, кохані жінки! Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро і любов. Бажаю Вам завжди бути щасливими, здоровими, оточеними ніжністю і турботою. Нехай Вас завжди супроводжує впевненість у завтрашньому дні!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Щорічно 1 березня для поширення знань про цивільну оборону та підвищення авторитету національних рятувальних служб відзначають Всесвітній день цивільної оборони.

Актуальне про охорону праці

23 січня 2018

Одним із важливих завдань охорони праці є створення комфортних умов праці та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, викликаних умовами праці, попередження виникнення випадків загрози здоров'ю і життю працівників.

Саме ці питання обговорювалися на семінарі-нараді "Актуальні питання в організації системи управління охороною праці на суб'єктах господарювання". Під час засідання представниками Держпраці України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків та профзахворювань на виробництві були наведені дані по стану травматизму у м. Києві, озвучені зміни та доповнення до нормативних документів з промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Викладачі кафедри безпеки життєдіяльності стали учасниками та активними слухачами цього семінару, а доцент Наталія Романенко навіть виграла приз журналу "Охорона праці".

                                        14.грудня

Цього дня в України традиційно відзначається 30- а річниця з Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, серед яких багато ветеранів Афганської війни, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

З метою зробить майданчик ЧАЕС більш безпечним для проведення подальших  робіт із демонтажу конструкцій в середині об’єкту «Укриття» було споруджено Арку (НБК), загальною вагою 36200 тон, яка буде закривати четвертий енергоблок. Планується ввести новий об'єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій у листопаді 2017 року. Проектом передбачено, що ця споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!

                                             На часі
8 грудня

 Сучасні економічні відносини, розвиток нових форм власності, нарощування обсягів виробництва, курс України на вступ до Європейського Союзу – все це потребує принципово нового підходу до питань промислової безпеки та охорони праці в країні, а також змін в ідеології власника щодо відповідальності за життя та здоров’я найманих працівників.

Враховуючі вимоги сьогодення, кафедрою безпеки життєдіяльності була запрошена кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник відділу проблем охорони праці ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці» Національної академії наук України Тамара Таірова.

Фахівець провела для студентів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого семінар «Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у галузі охорони праці». Тамара Таірова зосередила увагу на Концепції адаптації вітчизняного законодавства до вимог ЄС, представила результати комплексного порівняльного аналізу регулювання правовідносин у сфері охорони праці в Україні та в ЄС, а також ознайомила студентів із показниками виробничого травматизму за видами економічної діяльності.

Семінар сприяв підвищенню зацікавленості студентів до вивчення питань охорони праці, промислової безпеки та виробничого травматизму.

Насамкінець Тамара Таірова відповіла на питання присутніх.

Глобальні виклики системи охорони здоров’я

30 листопада 2017

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вперше на цю проблему у всесвітньому масштабі звернули увагу у 1988 року, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІД.

Проблема епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, незважаючи на зусилля державних, неурядових і міжнародних організацій, залишається об’єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливає на репродуктивний потенціал населення. Масштаби епідемії продовжують збільшуватися, що свідчить про недостатність профілактичних заходів.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за ініціативи викладачів кафедри безпеки життєдіяльності, до університету були запрошені фахівці Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, які провели семінар «Вибір в твоєму житті» для студентів ІІІ курсу факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу спеціальності «Готельно-ресторанна справа». На лекції були присутні в.о. завідувача кафедри безпеки життєдіяльності Наталія Володченкова і заступник декана факультету з навчальної роботи Наталія Бондар.

Згідно з оперативною статистикою, на сьогоднішній день в Україні зареєстровано більше 238 тисяч осіб, що мають ВІЛ-позитивний статус. Із них у Києві мешкає більше 12 тисяч осіб, офіційно взятих на облік. Проте, загальновизнаним є факт, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії ВІЛ-інфекції, зокрема, дійсної кількості людей, інфікованих ВІЛ. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість українців можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус.

Для всіх без виключення, важливо пам’ятати, що передача ВІЛ здійснюється наступними механізмами: статевим, парентеральним (через кров) та вертикальним (від інфікованої вагітної до дитини). Сумна статистика показує, що якщо у 2012 році у людей репродуктивного віку зараження ВІЧ-інфекцією статевим шляхом виявлялася у 51 %, то на 2016 рік цей показник збільшився до 70 %.

Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може від 10 до 15 років не проявлятись жодними клінічними симптомами. Але на сьогоднішній день хвороба є керована, за умови лікування та відповідального ставлення до свого здоров’я і навіть у ВІЛ-інфікованих батьків можливе повноцінне життя та народження здорової дитини.

Дбати чи ні про своє здоров’я – це особисте рішення кожної людини. Але слід пам'ятати, що найцінніше в світі – це життя!

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу вдячний фахівцям за таку інформативну лекцію.

Управління ризиками небезпек

24 листопада 2017

21-24 листопада у Міжнародному виставковому центрі працював XVI Міжнародний промисловий форум, програмою якого були передбачені спеціалізовані виставки у галузі металообробки, машинобудування та безпеки виробництва (засоби захисту, безпека робочої зони).

Викладачі кафедри безпеки життєдіяльності НУХТ відвідали форум та взяли участь у семінарі «Управління ризиками небезпек на підприємствах України. Базова вимога угоди з Європейським Союзом в сферах безпеки праці та здоров’я».

Питання управління ризиками підприємств, безпеки на робочих місцях, кризового менеджменту (дій керівництва та персоналу при виникненні надзвичайних ситуацій), аудит систем управління корпоративною безпекою (360° audit) були представлені доктором технічних наук, професором МІМ-Київ, міжнародним експертом і аудитором систем менеджменту ISO 9001, 14001, 50001 і OHSAS 18001 Віталієм Цопою, експертом з безпеки Феліксом Тимченком (Німеччина), кандидатом технічних наук, менеджером з виробничої безпеки та охорони довкілля АТ «Імперіал Табако Продакшн» Ольгою Богдановою.

 

 

 

Жваву дискусію викликало питання імплантації міжнародного законодавства в реаліях України, зокрема з питань  ефективного менеджменту охорони праці підприємств та організацій, проведення оцінювання ризику професійної діяльності та впровадження організаційно-технічних заходів щодо попередження виникнення професійних захворювань і нещасних випадків за міжнародними директивами та конвенціями

17 листопада 1946 року в Чехії, в місті Прага, відбувся Всесвітній конгрес студентів, де було вшановано пам`ять жертв нацистського режиму, загиблих чеських студентів-патріотів. І саме день 17 листопада став Міжнародним днем студента. В Україні 17 листопада почали святкувати як День студента з 1999 року згідно з наказом Президента України. Неофіційним же Днем студента вважається також дата 25 січня — Тетянин день (день Святої Тетяни, покровительки студентів). Тож ми відзначаємо День студента як 17 листопада, так і 25 січня. Доволі символічне свято, як на мене. Але воно об`єднує все студентство. Це свято всієї молоді.

Завжди хочеться, аби свято запам`яталося. Незабутнім його може зробити лише ваш настрій та приємна компанія. А як саме буде відбуватися святкування — ваша фантазія може розігратися не на жарт. Адже студентство завжди знайде спосіб яскраво провести свято.

ХТО І ЯК В ГУРТОЖИТКУ ЖИВЕ

10 листопада

Студентське життя, це найкраща пора в житті багатьох людей. Спогади про студентські друзів і вечірках гріють душу все життя, а життя у гуртожитку це взагалі можна назвати: "життям великою родиною"! Щоб допомогти порадами і наставленнями куратори та викладачі навідуються у гості до студентів.

Цього семестру, викладачі кафедри безпеки життєдіяльності відвідували гуртожитки № 1, 3, 5  де проживають студенти факультету ГРТБ. Так як зараз листопад і попереду зима, це означає, що особливу увагу було звернуто на перевірку кімнат на предмет утеплення вікон, наявності енергозберігаючих лампочок, подовжувачів тільки з мережевим фільтром, перевірці справності електромереж (розетки, вимикачі, проводка), наявності робочих пожежних сповіщувачів, дотримання студентами правил пожежної безпеки (в гуртожитку заборонено використання електрочайників, електроплиток, калориферів та ін. електронагрівальних приладів). Дозволеними до використання є енергоспоживаючі прилади (телевізори, холодильники, комп'ютери тощо) .

Також при відвідуванні кімнат була перевірена якість прибирання та санітарний стан кімнат, правильність зберігання продуктів харчування. Порушень Правил внутрішнього розпорядку студентами виявлено не було.

.

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНРАР КАФЕДРИ

Розуміючи сучасні потреби наукової спільноти в оперативному обміні інформацією про досягнення науковців незалежно від місця їх розташування, існують різні наукометричні бази даних. Завданням наукометричних баз даних, зокрема, є дослідження публікаційної активності та цитованості авторів наукових праць. Окремі бази охоплюють майже всі галузі знань і журнали, що видаються в усіх регіонах світу. Найбільш універсальними серед них є Web of Science корпорації Thomson Reuters та Scopus видавництва Elsevier.

Так для викладачів кафедри БЖД доцентом кафедри Романенко Наталією було проведено методичний семінар «Особливості умов публікації у міжнародних наукометричних базах даних Scopus и Web of Science» з метою ознайомлення з порядком реєстрації, правилами та умовами роботи. Викладачам було продемонстровано, як правильно проводити пошук необхідної наукової літератури та аналіз публікаційної активності і цитувань. Зосереджено увагу на принципах підрахунку h-індекса (індекса Гірша) – наукометричного показника за допомогою якого можна оцінити рівень продуктивності окремих науковців, наукових груп, установ, видань.

Семінар супроводжувався мультимедійною презентацією, оформленою схемами, таблицями та  діаграмами. Методичний семінар досяг своєї мети, всі науковці з великою цікавістю долучилися до обговорення умов користування такими базами. 

Відкрите заняття

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мають знати всі

 

17 жовтня 2017

 

​17 жовтня відбулася лекція «Система забезпечення пожежної безпеки в Україні», яку для викладачів, співробітників і студентів університету прочитав доцент кафедри організації управління у надзвичайних ситуаціях Інституту державного управління у сфері цивільного захисту Олег Гудович.

Розпочав лектор із короткого ознайомлення з діяльністю Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, а далі перейшов безпосередньо до розкриття теми зустрічі, метою якої він визначив формування компетенцій із питань забезпечення пожежної безпеки, умінь і навичок із організації протипожежних заходів, а також складання та корегування документів із питань пожежної безпеки. Саме тому лектор розділив лекцію на дві умовні частини, у першій надав ґрунтовну інформацію щодо системи забезпечення пожежної безпеки, у другій розповів про організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки суб’єктами господарювання.

Присутні дізналися про нормативно-правову базу в царині пожежної безпеки, основні поняття і терміни, класифікацію пожеж, протипожежний режим, шляхи і способи попередження виникнення пожеж, маркування вогнегасників тощо. Лектор навів вражаючу статистику пожеж і спричинені ними збитки, прямі й побічні, детально зупинився на причинах виникнення пожеж в Україні у 2016-17 рр., закцентував увагу на первинних і вторинних проявах небезпечних факторів. Наостанок фахівець детально зупинився на правилах пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти та відповів на питання, що виникли у слухачів.

Виставка індустрії безпеки "Безпека 2017"

 

Кожного року у столичному виставковому центрі "КиївЕкспоПлаза" відбувається презентація досягнень у галузі безпеки. Так і цього року відбулася вже Двадцять друга міжнародна виставка індустрії безпеки "Безпека 2017". В ній взяли участь майже 130 компаній, 30% з яких - це українські виробники.

Викладачі кафедри безпеки життєдіяльності ознайомилися з сучасними технічними системами та засобами безпеки, системами пожежо- та блискавкозахисту. Стали учасниками  круглого столу за темою "Управління ризиками небезпек в інтегрованих системах безпеки на підприємствах". Дуже цікаві доповіді були представлені доктором технічних наук, професором "МІМ-Київ", міжнародним експертом і аудитором системи менеджменту ISO 9001, 14001, 50001 і OHSAS 18001 В.А. Цьопою і кандидатом технічних наук, менеджером з виробничої безпеки та охорони довкілля АТ "Імперіал Табако Продакшн Україна", О. Богдановою.

Виставку "Безпека 2017" супроводжувала насичена ділова програма заходів - 40 годин досвіду, теорії, практики і дискусій у форматі нон-стоп, не враховуючи корпоративних заходів на стендах учасників.

7 листопада 2017 р. було проведено відкрите лабораторне заняття з дисципліни «Основи охорони праці» асистентом кафедри Накемпій Оленою Костянтинівною у групі МП-4-1 (ауд. Ж-416) на тему «Застосування первинних засобів гасіння пожежі».

Викладачем було продемонстровано добре володіння навчальним матеріалом, методикою проведення занять, вміння організувати та зацікавити студентів, вміле застосування відповідних форм роботи та наочних матеріалів.

 Заняття було побудовано відповідно до класичної схеми: організаційний момент, постановка теми та задач заняття, було проведено багато дискусій, а також аудіювання за темою заняття, ознайомлення з первинними засобами пожежогасіння, а також перегляд відео-ролику згідно з темою. Наприкінці заняття студенти захистили роботи за допомогою тестів на комп’ютерах.

 Викладення лабораторної роботи було представлено у доступному, інформативному і цікавому форматі, супроводжувалося демонстраційним матеріалом видео-роликів, мультимедійної презентації та  у спеціальній лабораторії з наочним оглядом вогнегасників.

Під час викладення матеріалу Накемпій О.К. наводила студентам наочну демонстрацію правил користування різними  видами вогнегасників, що дало змогу краще засвоїти і проаналізувати матеріал.

Впродовж заняття ас. Накемпій О.К. звернула увагу студентів на необхідність дотримання правил пожежної безпеки, почуття відповідальності за своєчасне, безпосереднє і повне здійснення організаційно-технічних заходів з охорони праці на виробництві для ефективного функціонування СУОП та попередження нещасних випадків, професійних захворювань.

7 листопада 2017 р. було проведено відкрите лабораторне заняття з дисципліни «Основи охорони праці» асистентом кафедри Накемпій Оленою Костянтинівною у групі МП-4-1 (ауд. Ж-416) на тему «Застосування первинних засобів гасіння пожежі».

Викладачем було продемонстровано добре володіння навчальним матеріалом, методикою проведення занять, вміння організувати та зацікавити студентів, вміле застосування відповідних форм роботи та наочних матеріалів.

 Заняття було побудовано відповідно до класичної схеми: організаційний момент, постановка теми та задач заняття, було проведено багато дискусій, а також аудіювання за темою заняття, ознайомлення з первинними засобами пожежогасіння, а також перегляд відео-ролику згідно з темою. Наприкінці заняття студенти захистили роботи за допомогою тестів на комп’ютерах.

 Викладення лабораторної роботи було представлено у доступному, інформативному і цікавому форматі, супроводжувалося демонстраційним матеріалом видео-роликів, мультимедійної презентації та  у спеціальній лабораторії з наочним оглядом вогнегасників.

Під час викладення матеріалу Накемпій О.К. наводила студентам наочну демонстрацію правил користування різними  видами вогнегасників, що дало змогу краще засвоїти і проаналізувати матеріал.

Впродовж заняття ас. Накемпій О.К. звернула увагу студентів на необхідність дотримання правил пожежної безпеки, почуття відповідальності за своєчасне, безпосереднє і повне здійснення організаційно-технічних заходів з охорони праці на виробництві для ефективного функціонування СУОП та попередження нещасних випадків, професійних захворювань.

Міжнародна виставка ІНДУСТРІЇ БЕЗПЕКИ

                   17-20 жовтня 2017

БЕЗПЕКА» — провідна та найбільша в Україні виставка технічних засобів і обладнання для забезпечення безпеки життєдіяльності, технічної функціональності, збереження і захисту об’єктів і протипожежного захисту. Проходить за підтримки Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та профільних галузевих і громадських організацій.

 

Щорічно у виставці беруть участь близько 150 вітчизняних та зарубіжних підприємств і компаній, відвідують майже 6 500 фахівців з усіх регіонів України. Більше інформації дивіться у Підсумках 2016.

 

Виставка «БЕЗПЕКА» — ефективний майданчик для ознайомлення фахівців з новітніми технологіями і розробками, презентації та поширення власної продукції на українському ринку, налагодження нових контактів, пошуку та залучення нових клієнтів, збільшення обсягів продажів тощо.

 

Реагуючи на реалії та виклики сьогодення у сфері безпеки, постійно відбуваються зміни і доповнення у тематиці виставки, розробляються та охоплюються нові ринки та сегменти економіки, залучаються до участі нові компанії та запрошуються до відвідування потенційні клієнти і споживачі.

 

Нові розділи виставки «БЕЗПЕКА 2017»: ІТ-технології: телекомунікації, інформаційна безпека, ЦОД; Автоматизація і безпека будівель.

 

Програма виставки  — профільні конференції, семінари, круглі столи, що організовуються провідними фахівцями у сфері безпеки, наповнені актуальними темами і питаннями, якими живе галузь.

 

Відвідувачі виставки — представники підприємств гуртової та роздрібної торгівлі на ринку безпеки, фахівці монтажних організацій, фахівці з експлуатації обладнання для забезпечення безпеки і протипожежного захисту.

XVI Міжнародний виставковий форум
Технології захисту/ПожТех - 2017

10-13 жовтня 2017

Напередодні Дня захисника України в Міжнародному виставковому центрі розпочав роботу ХVI Міжнародний виставковий форум "Технології захисту / ПожТех - 2017",

За 15 років існування форум набув статусу головного галузевого виставкового проекту в сфері пожежної безпеки, промислової безпеки та охорони праці, засобів захисту і рятувальної справи. Даний Форум - це не тільки демонстрація сучасних технічних систем безпеки та засобів захисту, а й просування перспективних розробок та інноваційних технологій в Україні.

Програма форума насичена заходами, а також  семінарами з особливо актуальних питань в сфері промислової безпеки та цивільного захисту. Програма заходів націлена на створення і підтримку інтересу цільової аудиторії відвідувачів і ЗМІ. Пропонується різноманітність подій: від видовищних (демонстраційні покази гасіння вогнищ загорянь, порятунок з висоти і т.д.) до інформаційно-навчальних (семінари, конференції).

Щорічно, в дні роботи, Форум збирає від 3000 до 5000 фахівців і зацікавлених осіб для обговорення великої кількості актуальних на сьогоднішній день питань, присвячених промислової і пожежної безпеки. Більше 90% відвідувачів приходять на виставку дізнатися про останні розробки та побачити новітні продукти в галузі пожежної та техногенної безпеки, засобів захисту та порятунку.

17 вересня 2017

День працівників цивільного захисту України (День рятівника)

У підписаному 27.08.04 Президентом України Указі № 1010/2004 «Про день працівників цивільного захисту», відзначено значний внесок пожежників і аварійно-рятувальних формувань і служб у справі захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Надалі, згідно Указу Президента Укрїни № 830 від 12 вересня 2008 року цей День став мати назву "День рятівника".

      Завдання, які стоять перед національними службами цивільної оборони більшості країн світу, пов’язані сьогодні в основному з проблемами мирного часу, що дозволяє говорити саме про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону.

Відбулася об’єктивна переорієнтація більшості національних та міжнародних організацій від завдань військового характеру до реагування на надзвичайні ситуації мирного часу в разі їх виникнення.

       Українські рятувальники відзначають своє професійне свято 17 вересня.

 

У суботу, 16 вересня,

В  столиці відбудеться тематична акція «Рятівник завжди поруч». В парку Перемога (Дніпровський район Києва – з боку ст. м. Дарниця) розгорнеться справжнє пожежне містечко. Гості зможуть роздивитися пожежні авто, засоби спасіння від вогню і води,  побачити зсередини, чим же насправді живуть вогнеборці.

 

Це сучасна і старовинна пожежна техніка, цікаві пристрої та прибори, дивна «амуніція» рятувальників та багато іншого. Найсміливіших гостей чекають різні випробовування, а для азартних учасників – справжні бойові сімейні естафети.

           ІV Міжнародної науково-практичної конференції "Безпека життєдіяльності на транспорті та виробництві – освіта, наука, практикa"

 

          14-16 вересня 2017 року представники нашого університету взяли активну участь у роботі ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Безпека життєдіяльності на транспорті та виробництві – освіта, наука, практика», що відбулася на базі Херсонської державної морської академії.

           Старший викладач кафедри безпеки життєдіяльності нашого університету Аліна Сірик виступила з доповіддю «Розробка моделей компонентів інформаційно-керуючої системи енергетичного господарства підприємств харчової промисловості» (науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри Ольга Євтушенко) на засіданні секції «Безпека і охорона праці у різних сферах діяльності людини (надзвичайні ситуації, промисловість, інформаційні технології та ін.). Фактори ризику безпеки людини». У доповіді увага присутніх була акцентована на науковій ідеї, яка полягає в інтелектуалізації процесу прийняття рішень в інформаційно-аналітичній системі управління охороною праці на підприємстві.

            В обговоренні доповіді взяли участь доктор технічних наук, професор, науковий редактор Україно-Ізраїльського інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр Валерій Самсонкін (м. Київ), доктор технічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України Володимир Литвиненко (м. Харків), доктор технічних наук, професор, кафедри цивільного захисту Національного університету «Львівська політехніка» Борис Болібрух (м. Львів), завідувач кафедри судноводіння та безпеки життєдіяльності на морі, доктор технічних наук, професор Станіслав Селіванов та інші учасники конференції.                Зацікавленість і жваве обговорення доповіді свідчить про актуальність обраної теми дослідження та перспективи подальшого вирішення питань щодо удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах.

Колектив кафедри безпеки життєдіяльності висловлює щиру вдячність завідувачу кафедри судноводіння та безпеки життєдіяльності на морі, професору Станіславу Селіванову, проректору з науково-педагогічної роботи Андрію Беню, Оксані Гарболинській за прийом на найвищому рівні і плідну співпрацю з нашими викладачами. 

     

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Цивільний захист»

  23-24 березня 2017 року в Національному авіаційному університеті (м. Київ) Міністерство освіти і науки України та Державна служба України з надзвичайних ситуацій проводили ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни  "Цивільний захист".

        Наш університет представляли переможниці І етапу олімпіади,  спеціалісти спеціалізації «Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів» Навчально-наукового інституту харчових технологій Костюк Любов та Чорна Ірина. Під керівництвом наукового керівника доцента кафедри безпеки життєдіяльності Володченкової Н.В. вони були нагроджені Грамотою за досягнення у навчанні з питань безпеки, за високий рівень теоретичної підготовки та творчій підхід і оригинальність рішень практичних задач та за активну участь у ІІ етапі. 

Всесвітній день охорони праці - 28 квітня 2015

Тема Всесвітнього дня охорони праці у 2015 році: «Разом підвищимо культуру профілактики в охорону праці».

Студенти нашого університету також долучилися до відзначення цієї дати прийнявши активну участь в роботі секції з Охорони праці на кафедрі Безпеки життєдіяльності в рамках проведення  81 Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів "Наукові здобутки молоді - вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті", 23-24 квітня 2015

Міжнародна організація праці (МОП) відзначає 28 квітня Всесвітній день охорони праці з метою сприяння запобіганню нещасних випадків і захворювань на робочих місцях у всьому світі. День цей почали відзначати з 2003 року. Однак, попередником Всесвітнього дня охорони праці вважається американський День пам'яті загиблих працівників, вперше проведений в 1989 році. Цифри, які наводять аналітики, шокують: смертність і захворюваність через нещасні випадки на виробництві колосальна. Тому, кожний розсудливий робітник, безумовно, повинен у цей день взяти участь у заходах, спрямованих на привернення уваги до питань охорони праці.

 

 

Національний університет харчових технологій

info@nuft.edu.ua               

Адреса: Україна, 01601, м. Київ-33, вул. Володимирська 68

Довідкова: (044) 289-54-72, (044) 287-93-33

bottom of page